КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Warm&Cool Над-душек од мемори пена

Photo
Video
-30%

Надградете го вашето искуство во спиењето со новиот над-душек кој е специјално дизајниран за сите сезони. Едната страна ве лади во текот на летните месеци, додека другата ве топли кога е студено. Јадрото од мемори пена со 3 зони на удобност ќе ви помогне да заспиете побрзо и да се разбудите освежени. Идеален за душеци, каучи, кампување или за на под.

Warm&Cool Над-душек од мемори пена

Редовна цена: Од 6.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 4.890,00 ден. До

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Надградете го вашето искуство во спиењето со новиот над-душек кој е специјално дизајниран за сите сезони. Едната страна ве лади во текот на летните месеци, додека другата ве топли кога е студено. Јадрото од мемори пена со 3 зони на удобност ќе ви помогне да заспиете побрзо и да се разбудите освежени. Идеален за душеци, каучи, кампување или за на под.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Како над-душекот може да го направи креветот подобар

Над-душекот е брзо, едноставно и достапно решение за подобрување на секоја површина за спиење, од стар кауч до неудобен душек. Додава дополнителен слој на удобност, поддршка и амортизација и најдобрите, како тие од Дормео, имаат дополнителни карактеристики кои ги прават уште поефикасни.

Dormeo Warm&Cool Memory_Topper

Терморегулација, за одличен сон

Има многу состојки кои влијаат на квалитетот на сонот, но, најлесно се игнорира терморегулацијата, односно, одржувањето на вистинската температура на телото со цел полесно да заспиете, да продолжите да спиете и да се разбудите одморени и освежени.

Две страни за сите сезони

Одличната иновација Dormeo Warm&Cool Над-душекот од мемори пена нуди два над-душеци во еден, за максимална удобност во текот на целата година.

Dormeo Warm&Cool Memory_Topper
 • Топла страна

 • Студена страна

 • Едната страна е надградена со Tencel™ Lyocell влакна, изработени од растението еукалиптус. Овој неверојатен материјал има одлична способност за апсорпција на влага и дише заедно со телото за да можете да спиете на сува и свежа средина кога времето е топло. Tencel™ Lyocell влакната се природно антиалергиски, го спречуваат развивањето на бактериите и непријатните мириси, со чувство на мекост кое е одлично за сите со чувствителна кожа.
 • Другата страна е специјално дизајнирана за постудените месеци, создава изолацијата за телото и го одржува топло, за да можете да уживате во сонот.

3 зони на удобност

Јадрото на овој над-душек од 4см е слој од мемори пена кој се прилагодува на обликот на телото со цел да ја обезбеди потребната поддршка, каде и да ви е потребна. Трите зони обезбедуваат дополнителна удобност:

 1. Главата и вратот нежно се масираат со зоната со форма на јајце,
 2. Зоната на колковите нуди поголема поддршка
 3. Зоната на стапалата има поголем проток на воздух.
1
2
3

висина4см.

Dormeo Warm&Cool Memory_Topper

Зони на удобност

Dormeo Warm&Cool Memory_Topper

Совршена положба на спиење

Хигиена за побезбедна средина за спиење

Поминуваме голем дел пд времето во кревет, затоа, хигиената е важна. Поради тоа, страните Dormeo Warm&Cool Над-душекот од мемори пена се покриени мрежест материјал со AirX систем, кој дише и обезбедува постојана циркулација на воздухот низ над-душекот. Навлаката се вади и се пере и е зајакната со CleanEffect® третман за заштита од бактерии, микроби и прашински грини, кој може да ја намали појавата на мириси и да помогне со алергиите и чувствителната кожа.

Dormeo Warm&Cool Memory_Topper

Практичен со разновидна употреба

Над-душекот лесно се завиткува за складирање или транспортирање и е практичен додаток на вашата спална соба.

 • Додадете го на вашиот кревет за поголема удобност, без трошок за нов душек
 • Користете го на подот, како футон или претворете ја софата во резервен кревет за гостите
 • Понесете го на кампување за поголема удобност и луксузност додека патувате
 • Идеален за студентски домови, како дополнителен слој удобност и хигиена на старите кревети
Технички карактеристики
Јадро Мемори пена
Анти-бактериски третман Да
Висина 4 см
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Зони на јадро 3
Материјал Мемори пена
Мемори пена Да
Навлака Разладувачка страна: 30% Tencel™, Затоплувачка страна: 100% полиестер
Навлака која се пере Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star