КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-50%

Бидете подготвени за зимата, со нов пар, топли, меки Wonderwool Папучи. Изработени од мешавина од волна и полиестер, тие се меки, удобни и најважно топли. Оваа година, уживајте во топлината на овие волнени папучи. Изработени се од 35% волна и 65% полиестер.

Wonderwool Папучи

Редовна цена: 1.290,00 ден.


Специјална цена: 645,00 ден.

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Бидете подготвени за зимата, со нов пар, топли, меки Wonderwool Папучи. Изработени од мешавина од волна и полиестер, тие се меки, удобни и најважно топли. Оваа година, уживајте во топлината на овие волнени папучи. Изработени се од 35% волна и 65% полиестер.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Последните папучи кои ќе ги купите

Навистина го мислиме ова. Меки, топли, удобни и изработени од мерино волна, вашите стапала ќе се заљубат во нив на прв допир. Со овие папучи, никогаш повеќе ќе немате студени стапала. Wonderwool папучи = среќни стапала. Изработени се од 35% волна и 65% полиестер.

Dormeo Wonderwool Home Slippers

Уживајте во предностите на волната

Волната се користи како материјал повеќе од 10.000 години и сѐ уште е важен дел во индустријата за изработка на облека и постелнини. Тенките и издржливи влакна го изолираат студот и топлината, ја одржуваат постојана температурата на телото и создаваат идеална микроклима.

  • Dormeo Wonderwool Home Slippers

    Се вели дека ако стапалата се топли, никогаш повеќе нема да почувствувате студ, затоа, овие папучи се идеалното решение за вас. Одличниот проток на воздух кој го обезбедуваат овие папучи ќе ви овозможи и да ја одржувате кожата во одлична состојба. Совршен подарок за вас и вашите сакани.

  • Dormeo Wonderwool Home Slippers

    Носењето на тврди и тесни обувки кои не се виткаат и не дишат, може да е неопходно за вашата работна позиција, но, дома можете да им дозволите на вашите стапала слобода на движење. И плус, нели има нешто магично во облекувањето на папучи кога ќе си дојдете дома? Тогаш, знаете дека сте на своето среќно место.

Паметна мешавина за топлина и издржливост

Волната се користи илјадници години, поради својата неверојатна мекост и топлина. Додатакот на полиестер на волната, овозможува поголема издржливост на материјалот. Нелизгачкиот ѓон ќе ви понуди безбедност на сите подни површини.

Dormeo Wonderwool Home Slippers

Совршени како подарок, достапни во четири големини

Набавете си пар од Dormeo Wonderwool Домашните папучи за вас или како подарок за вашите сакани. Папучите се во класична беж боја и се достапни во четири големини: 36-37, 38-39, 40-41, 42-43. Имајте на ум дека поради волната, папучите може да се перат само на рака.

Dormeo Wonderwool Home Slippers
Дополнителни информации

Материјал на изработка:

  • 35% волна и
  • 65% полиестер

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star