КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video

Прилагодлива 3-зонска основа од брезово дрво која се прилагодува на телото и правилно ја распределува телесната тежина и со тоа создава здрава и ергономска средина за спиење и го продолжува животниот век на душекот.

Trio Flex Летвички
11.990,00 ден.
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Прилагодлива 3-зонска основа од брезово дрво која се прилагодува на телото и правилно ја распределува телесната тежина и со тоа создава здрава и ергономска средина за спиење и го продолжува животниот век на душекот.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Предности на Trioflex летвичките:

Trioflex основата со летвички нуди безброј предности за вашиот душек и вашата удобност:

  • Овозможува дополнителна флексибилност и ергономска положба на телото за време на спиењето
  • Содржи 39 или 42 посебни летвички (во зависност од должината на душекот)
  • Летвичките се местат со помош на прилагодливи гумени додатоци
  • Овозможуваат одлична проветреност на душекот и испарување на влажноста
  • Овозможува правилна распределеност на телесната тежина врз душекот и со тоа спречува пропаѓање на душекот или повратен притисок на испакнатите делови на телото (колкови, рамена, пети, карлицата)
  • Го продолжува животниот век на душекот

Прилагодување на цврстината со 9 летвички

Бидејќи нашето тело со текот на времето се менува, многу е важно да можеме сами да ја смениме цврстината на душекот. Со Trioflex - основата со летвички можеме да ја прилагодиме цврстината на душекот со 9те прилагодливи летвички, имено со 3 сета од 3 летвички. На тој начин секогаш ќе можете да уживате во удобноста на вашиот душек кој е прилагоден на вашите потреби.

Соодветни за:

  • сите Дормео душеци
  • продолжување на животниот век на душеците
  • лица кои имаат проблеми со грбот, бидејќи летвичките нудат поголема поддршка

Дополнителни информации

Proizvođač: Mizarstvo Bogovič d.o.o., Vorančeva ulica 8, 8000 Novo mesto

Zemlja proizvodnje: Slovenija,

Zemlja uvoza: EU

Uvoznik : MOEX DOO RUMA, Železnička 185, 22400 Ruma

Технички карактеристики
Димензија 80-140 cm x up to 200 cm
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Максимална тежина на корисник 130 кг
Материјал брезово дрво, буково дрво
Прилагодлива цврстина Да

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star