КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
Dormeo Octasleep Essentials Над-душекот дава неверојатна удобност благодарение на напредната Octacell™технологија со Aerocell® пена. Над-душекот е достапен во две димензии: единечна (90x200 см.) и двојна (180x200 см.) за гарантирано удобен сон. Висина 5 см.
Octasleep Essential Над-душек
Од 11.980,00 ден. До
За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо
Dormeo Octasleep Essentials Над-душекот дава неверојатна удобност благодарение на напредната Octacell™технологија со Aerocell® пена. Над-душекот е достапен во две димензии: единечна (90x200 см.) и двојна (180x200 см.) за гарантирано удобен сон. Висина 5 см.
Дознајте повеќе
Детали за производот

Максимална удобност на било која површина

Без разлика дали сакате да ја зголемите удобноста на вашиот стар кревет или имате неочекувани гости и ви треба резервен кревет што ќе можете да го расклопите – Octasleep® Essentials Над-душекот е вистинското решение. Со овој напреден над-душек со Aerocell® јадро со поцврста подлога, совршен е за користење врз софа, врз стариот душек или директно на подот.

Сите знаеме дека соодветната температура помага да заспиете помирно и да имате подобар сон. Повеќето над-душеци ја задржуваат телесната топлина, а вашето тело ќе почне да се поти, со што ќе го отежне заспивањето. Ви ја претставуваме напредната Octaspring® Aerospace технологија - следната генерација иновации за спиење. Слојот за удобност OctacellTM има над 10.000 воздушни канали*, што му помага на топлиот воздух да избега од вашиот кревет.

Удобни чувство со неверојатниот над-душек

Octasleep® Essentials Над-душекот со Aerocell® јадро ви нуди поцврста потпора со што го прави идеален за употреба врз стар душек, софа или пак едноставно поставување на подот.

Безбеден за вас и за нашата планета

Употребуваме дури 25% помалку материјал со OctacellTM технологијата и не се произведува отпад. Со овие напори се намалува емисијата на CO2 за да имаме почиста и позелене планета. Се грижиме и за здравје и користиме само материјали кои се целосно безбедни. Нашите производи за спиење поседуваат Oeko-Tex сертификат.

Дополнителни информации
  • Висина: 5 см.
  • Димензии: 90x200 см. и 180x200 см.
Технички карактеристики
Анти-бактериски третман Да
Висина 5 см
Дормео линија Harmony
Дормео програма спиење
Материјал Природни материјали
Навлака која се пере Да
Цврстина Средно тврд

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star