КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Во моментот нема залиха
Photo
Video

Класична перница наполнета со парчиња мемори пена, за соодветна потпора на вратот и главата без оглед на телесната тежина.

Memosan Перница Класик
1.990,00 ден.
Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Класична перница наполнета со парчиња мемори пена, за соодветна потпора на вратот и главата без оглед на телесната тежина.

Дознајте повеќе
Детали за производот

100% удобност од мемори пена за оптимална потпора

Анатомската перница Мемосан Класик изработена е од 100% мемори пена – цврст, но удобен материјал кој целосно се приспособува на температурата на вашето тело. Бидејќи се приспособува на вашето тело, ви гарантира мирен и релаксиран сон, без истегнати мускули и болки во вратот и грбот.

Анатомската перница Мемосан Класик е погодна за спиење во сите позиции, но посебно се препорачува за оние кои спијат на стомак. Таа положба на спиење бара пониска перница за да се избегне поставување на вратните пршлени во неприродна позиција која може да доведе до истегнување на мускулите и болки во вратот и грбот, па дури и главоболки.

Димензии на перницата: 54х72см.

Навлака од чист памук. Може да се пере во машина на 60°C!

Навлаката на Анатомската перница Мемосан Класик, изработена е од 100% памук со иновативна ткаенина 3D Airmesh, кои се наоѓаат на страничните делови од перницата и овозможуваат перницата да дише. Навлаката може да се пере во машина на 60°C.

Соодветна е за:

  • луѓе кои преферираат да спијат на стомак,
  • за оние кои имаат потреба од помека, пофлексибилна перница,
  • за оние кои страдаат од астма или алергии, бидејќи го спречува размножувањето на прашинските паразити.

Технички карактеристики
Тип на перница класична
Јадро Мемори пена
Димензија 50x70
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење
Навлака Материјал на навлката: 100% памук
Се пере во машина 60°C

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star