КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Rovus Ambient Mist Навлажнувач

Во моментот нема залиха
Photo
Video

Rovus Ambient Mist е апарат со кој ќе го подобрите квалитетот на воздухот во вашиот дом, ќе ги отстраните непријатните мириси и ќе создадете удобна средина за живеење.

Rovus Ambient Mist Навлажнувач
3.990,00 ден.
Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Известете ме кога повторно ќе биде достапен!

Внесете ја вашата е-маил адреса и ние ќе ве известиме кога производот ќе биде повторно достапен.

* Задолжителни полиња

  • Внесете ја вашата е-маил адреса

Нема на залиха, побарајте нè на 02 3094-552
Кратко инфо

Rovus Ambient Mist е апарат со кој ќе го подобрите квалитетот на воздухот во вашиот дом, ќе ги отстраните непријатните мириси и ќе создадете удобна средина за живеење.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Направете го вашиот простор поздрав, посвеж и посветол

Канцелариите, дневните соби и спалните се обично места во кои поминуваме најголем дел од времето, па затоа треба идеално да ги прилагодиме на нашите потреби.

Rovus Ambient Mist ви нуди 3 неверојатни функции кои ќе ја подобрат атмосферата во собата за многу кратко време, и ќе ги направат вашите денови поздрави, посвежи и посветли.

  • навлажнувач: ја враќа влажноста во вашиот дом на нормално ниво
  • ароматизер: го исполнува просторот со неверојатна арома
  • амбиетално светло: создава магична атмосфера со 7 различни модели на светлина

Воздухот е клучен за доброто здравје

Многу е важно каков воздух дишеме. Со Rovus Ambient Mist добивате навлажнувач кој ја одржува влагата во воздухот на оптимално ниво во текот на целата година, спречувајќи ја појавата на гребење во грлото, печење во очите, суви усни, болни синуси и други здравствени проблеми поврзани со сувиот воздух.

кантичките со вода кои ги користите на радијаторите да го навлажнат воздухот не изгледаат баш најубаво. Покрај тоа може да се случи да се истури водата и да направите неред насекаде. Со Rovus Ambient Mist можете да го навлажнувате секој дел од домот. Идеално решение против влага без да создава кондензација. Има капацитет од 1200 мл, и работи од 10 до 20 часа. Едноставно ќе забележите како Rovus Ambient Mist го исполнува вашиот дом со чист и свеж воздух.

ДАЛИ СТЕ ЗНАЕЛЕ:

Препорачано ниво на влажност во домот изнесува помеѓу 30% и 50%. Собите со повисока влажност исто така се и потопли, со што можете помалку да ги затоплувате и да заштедите.

Уживајте во магијата на ароматерапијата

Арома дифузерот, покрај тоа што ги отстранува непријатните мириси, ви овозможува и ароматерапија со едноставно додавање на неколку капки од вашето омилено масло. Дали знаете дека ароматерапијата се користи со векови како помош при потешкотии во дишењето и стрес.

Одберете некое од 7-те различни модели на светлина

Вашиот Rovus Ambient Mist исто така ќе ви служи и како прекрасно амбиетално светло. Благодарение на LED светилките можете да одберете некоја од 7-те различни нијанси на бои за перфектна атмосфера. Нежна сина и зелена за полесно да заспиете, виолетова и црвена за комфорна ноќна атмосфера.

Можете да го наместите светлото на 3 различни модули:

  • со менување на боите
  • една боја поваш избор
  • без светло воопшто

Освежете го вашиот живот

Rovus Ambient Mist има тивка, ултрасонична технологија во комбинација со неверојатно осветлување во 7 различни бои. Просториите во кои поминувате многу време многу лесно и брзо стануваат нечисти и добиваат непријатен мирис - но вие можете да ја одржувате свежината со помош на арома дифузерот на Rovus Ambient Mist кој ќе му даде на воздухот мирис по ваш избор. Rovus Ambient Mist ви нуди здрав, природен начин на кој ќе се ослободите од непријатните мириси.

Технички карактеристики
Дополнителни карактеристики Напон: 230 V; Моќност: 12 W; Капацитет на влажност: 60 мл/ч

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star