КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Rovus Чешма со проточен бојлер - ниска

Photo
Video
-34%

Топла вода директно од чешмата, без бојлери и водоводџии. Само свртете ја рачката на Чешмата со проточен бојлер од Rovus и за неколку секунди ќе уживате во топла или студена вода. Изработена од не'рѓсоувачки челик за долготраен квалитет и изглед, со дигитален екран и систем за безбедносно автоматско исклучување во случај на прегревање. Лесна за монтирање, секаде каде што има мијалник.

Rovus Чешма со проточен бојлер - ниска

Редовна цена: 4.990,00 ден.


Специјална цена: 3.290,00 ден.

Достапно на залиха. Време на испорака: до 7 работни дена.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Топла вода директно од чешмата, без бојлери и водоводџии. Само свртете ја рачката на Чешмата со проточен бојлер од Rovus и за неколку секунди ќе уживате во топла или студена вода. Изработена од не'рѓсоувачки челик за долготраен квалитет и изглед, со дигитален екран и систем за безбедносно автоматско исклучување во случај на прегревање. Лесна за монтирање, секаде каде што има мијалник.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Топла вода каде и да ви е потребна

Ако имате чешма која не е приклучена со извор за топла вода, тогаш, сигурно знаете дека добивањето на топла вода секогаш било тешко и скапо. Но, сега можете брзо, лесно и по достапна цена да додадете топла вода во вашата бања. Само монтирајте и вклучете ја Rovus Чешмата со проточен бојлер и за неколку секунди ќе можете да уживате во топла или ладна вода.

Rovus Instant Heating Faucet Bathroom

Вклучете и почнете со употреба

Оваа чешма е паметно дизајнирана со единица за загревање која е интегрирана во елегантниот дизајн на чешмата. Едноставно прикачете ја со доводот за вода, вклучете во ѕидот, над или под мијалникот, и ќе ја претворите топлата вода во бањата, гаражата и сл. во топла вода, подготвена за користење.

Rovus Instant Heating Faucet Bathroom
 • Rovus Instant Heating Faucet Bathroom

  Топла вода за неколку секунди

 • Rovus Instant Heating Faucet Bathroom

  120° вртење на чешмата

 • Rovus Instant Heating Faucet Bathroom

  Паметна контрола на температурата

 • Rovus Instant Heating Faucet Bathroom

  Висококвалитетни материјали

Прекрасен дизајн кој е лесен за употреба

Чешмата има елегантен дизајн со една рачка кој е лесен за користење, нагоре за топла вода, надоле за ладна, без копчиња или прекинувачи за кои треба да се грижите. Самата чешма се врти лево и десно (120° ), па вие ќе можете да ја насочите водата каде што ви е потребна. Нема повеќе миење раце и лице со студена вода.

Rovus Instant Heating Faucet Bathroom

Паметна контрола на температурата за ваша безбедност

Кога рачката е свртена нагоре за топла вода, на екранот ќе се прикаже температурата на водата, таа ќе се загрее за неколку секунди. Предупредувањето за висока температура е тука за ваша безбедност, додека екранот ќе трепка кога водата ќе достигне температура од 50°C. За да се спречи прегревање на системот, тој се исклучува автоматски кога водата ќе достигне 90°C, потоа повторно се вклучува на 70°C, а вие можете лесно да ја прилагодите водата за да ја постигнете посакуваната температура.

Rovus Instant Heating Faucet Bathroom

Изработена од висококвалитетни материјали за долготрајна употреба

Чешмата со проточен бојлер е дизајнирана за да ви обезбеди долгогодишна употреба, изработена е од премиум не'рѓосувачки челик за траен изглед без 'рѓосување. Отворот од кој тече вода се вади со цел да можете брзо и едноставно да го исчистите доколку е запушен од бигор.

Rovus Instant Heating Faucet Bathroom

Сетот вклучува:

 • 1x чешма со проточен бојлер
 • 1x упатство за употреба
Rovus Instant Heating Faucet Bathroom

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star