КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

Aloe Vera Јорган

100 100 1
SKU: 99-1000070127
Photo
Video
-55%

Aloe vera јорганот е дизајниран за употреба во текот на сите 4 годишни времиња. Направен е од микрофибер влакна. Се препорачува за сите оние со чувствителна кожа. Се пере во машина на 60°C. Достапен е во 2 димензии: 140x200 см и 200x200 см.

Aloe Vera Јорган

Редовна цена: Од 4.380,00 ден. До


Специјална цена: Од 1.990,00 ден. До

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Aloe vera јорганот е дизајниран за употреба во текот на сите 4 годишни времиња. Направен е од микрофибер влакна. Се препорачува за сите оние со чувствителна кожа. Се пере во машина на 60°C. Достапен е во 2 димензии: 140x200 см и 200x200 см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Уживајте во најновиот Алое Вера јорган

Уживајте во свежината и топлиот допир на најновиот јорган со Алое Вера. 
Дормео Алое Вера е класичен јорган полнет со Wellsleep микровлакна, а навлаката е проткаена со Алое Вера.

Специјално направен за мирен сон

Дормео Алое Вера е направен за да ви обезбеди неверојатна мекост и удобност. Тој ви нуди антибактериска заштита, и е едноставен за одржување - се пере во машина.    

Новите вискозни влакна го прават јорганот уште помек и нудат одлична терморегулација

Покрај Wellsleep° микровлакната, Алое Вера јорганот има и нови вискозни влакна кои даваат поголема удобност. Тие се природни влакна кои имаат одлична терморегулација и ја одржуваат вашата средина за спиење чиста во текот на сите 4 годишни времиња.  

Уникатно пакување за ефикасно чување

Новиот јорган е спакуван во ќеса за вакумирање која можете да ја користите за негово чување во иднина.   

КАКО ФУНКЦИОНИРА?

Прекрасно чувство на Алое Вера на вашата кожа

Растението Алое Вера е најмногу познато по неговите природни лекувачки способности, затоа што содржи повеќе од 160 биолошки состојки кои ја штитат и регенерираат кожата. Овој јорган е идеален за сите оние кои патат од алергии.

Полнење со Wellsleep микровлакна: чувство на пердуви, а не создава алергии

Дормео Алое Вера јорганот е полнет со Wellsleep микровлакна кои се водоотпорни. Благодарение на нив, тој е лесен и многу удобен.

ПРИДОБИВКИ:

  • Збогатен со Алое Вера
  • Обезбедува свежа и сува средина за спиење
  • Полнење од Wellsleep микровлакна
  • Екстра мек и удобен
  • Може да се користи во текот на сите 4 годишни времиња
  • Едноставен за одржување
  • Се пере во машина на 60°C
Технички карактеристики
Димензија 140x200см. 200x200см.
Дополнителни информации ПАКУВАЊЕ: јорганот е спакуван во кеса за вакумирање која можете да ја користите повеќе пати.
Препорачуваме перење со течни детергенти доколку има по закоравени дамки. По перењето добро протресете го јорганот, исправете го и оставете го да се суши на рамна површина.
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење
Навлака 100% полиестер со Алое Вера
Полнење 50% вискоза/ 50% полиестер (Wellsleep® микровлакна), cca. 350gsm
Регулирање на влага Да
Се пере во машина 60°C
Сезона цела година

Рецензии од купувачи (1 рецензии)

5

1 рецензии

1 производ(и)

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star

Емилија

www.dormeo.com.mk

Одличен јорган!
Одличен е. Мек, пријатен и топол!