КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-50%

Освежете ја вашата спална соба со овој мек и удобен Dormeo Bamboo јорган. Одлично ја регулира температурата и можете да го користите во текот на целата година. Јорганот е полнет со спој на Wellsleep® микровлакна и бамбусови влакна. Навлаката е збогатена со памучни влакна кои се пријатни на допир. Јорганот целосно се пере во машина. Достапен во класична беж боја, во 3 димензии.

Bamboo Јорган

Редовна цена: Од 4.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 2.490,00 ден. До

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Освежете ја вашата спална соба со овој мек и удобен Dormeo Bamboo јорган. Одлично ја регулира температурата и можете да го користите во текот на целата година. Јорганот е полнет со спој на Wellsleep® микровлакна и бамбусови влакна. Навлаката е збогатена со памучни влакна кои се пријатни на допир. Јорганот целосно се пере во машина. Достапен во класична беж боја, во 3 димензии.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Удобен јорган кој ќе ве прегрнува

Завиткајте се во удобен и мек јорган кој ќе го направи одењето во кревет уживање и ќе ви помонге да се опуштите и лесно да заспиете. Јорганот е неверојатно мек на допир и благодарение на природните бамбусови влакна во полнењето, нуди освежувачко чувство во текот на ноќта.

Dormeo Bamboo Duvet II

Освежувачки сон секоја ноќ

Јорганот е полнет со паметна комбинација на два материјали кои ви нудат удобност, без да ве прегреат. Wellsleep® микровлакната се:

  • меки и лесни,
  • пријатни на допир,
  • дишат и минимално ја апсорбираат влагата.

Цврстите и меки бамбусови влакна додаваат чувство на свежина и оптимално ја регулираат влагата и температурата.

Dormeo Bamboo Duvet II Dormeo Bamboo Duvet II

Хигиенски и лесен за одржување

Навлаката е изработена од спој на памук и полиестер, кој е антиалергиски, брзо се суши и има одлична впивливост.

Додавањето на бамбусовите влакна додава удобност, бидејќи помага јорганот да биде сув и свеж. Тоа помага да се спречи развивање на штетни бактерии кои можат да предизвикат проблеми кај лицата со алергии и чувствителна кожа.

Со цел максимална хигиена, јорганот целосно се пере на 60°C. Сепак, препорачуваме да го перете на пониска температура, за да го продолжите неговото траење.

Dormeo Bamboo Duvet II

Без насобрано поленње, без разлика на димензијата

Специјалниот дизајн на јорганот обезведува рамномерно распределување на полнењето, без насобирање или нерамни делови.

Јорганот е достапен во боја со природен изглед - беж. Достапен е во три димензии - 140x200, 160x200, 200x200см.

Dormeo Bamboo Duvet II

Дел од Bamboo колекцијата

Задно со многу други производи, Dormeo Bamboo јорганот II ја претставува прекрасната Dormeo Bamboo колекција, создадена со неверојатна посветеност. Колекцијата вклучува природни материјали со цел да ви обезбедиме безбедна и здрава површина за спиење и е посветена на сите кои сакаат да го подобрат сонот со производи базирани на природни материјали, пастелни бои и еколошко пакување.

Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star