КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-40%

Додадете повеќе стил и удобност во вашата спална соба со најновиот Dormeo Black Diamond Light Јорган. Полнет со Wellsleep влакна за чувство на мекост. Зајакнат со HeiQ Smart Temp третман кој всушност ја чувствува температурата на телото за да ви ја обезбеди потребната топлина. Идеален за потоплите месеци или како дополнителен јорган за во зима. Достапен во две димензии: 140x200 и 200x200см.

Black Diamond Light Јорган

Редовна цена: Од 2.990,00 ден. До


Специјална цена: Од 1.794,00 ден. До

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Додадете повеќе стил и удобност во вашата спална соба со најновиот Dormeo Black Diamond Light Јорган. Полнет со Wellsleep влакна за чувство на мекост. Зајакнат со HeiQ Smart Temp третман кој всушност ја чувствува температурата на телото за да ви ја обезбеди потребната топлина. Идеален за потоплите месеци или како дополнителен јорган за во зима. Достапен во две димензии: 140x200 и 200x200см.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Луксузност со 5 ѕвезди за вашиот дом

Dormeo Black Diamond линијата е ексклузивна линија производи за спалната соба за сите кои сакаат да се опкружат со луксузност. Новиот лајт јорган комбинира стил и технологија со цел да ви го донесат најдобриот дизајн во вашиот дом. Совршен за дополнителна удобност во зима или како посебен јорган во лето. Трансформирајте ја спалната соба во искуство со 5 ѕвезди, за секоја ноќ да биде одлична.

Зошто изборот на вистинскиот јорган е важен

Кога заспиваме, телото се лади, затоа е важно да имате јорган кој ќе ви помогне да ја одржите вистинската температура за да имате квалитетен, закрепнувачки сон. Овој јорган е мек и овозможува проток на воздух со што ви помага да се опуштите и да заспиете природно. Black Diamond Light Јорганот го нуди ова и многу повеќе, врз основата на долгогодишното искуство на Dormeo, во кое обезбедува квалитетен сон на милиони задоволни купувачи.

Wellsleep микровлакна за луксузно чувсто на мекост

Јорганот е полнет со Dormeo Wellsleep® микровлакна, напреден материјал кој ви дава неверојатна мекост и неверојатна функционалност..

  • Одлични термални карактеристики за чувство на мекост
  • Одлична проветреност за удобност во текот на целата ноќ, без потење
  • Минимално впивање на влагата за целосна отпорност на дамки и мувла

Дизајнот со дијаманти обезбедува рамномерно распределување на влакната, со волумен кој дава неверојатно чувство на мекост под кое ќе обожавате да се опуштите.

Удобност во текот на целата година со HeiQ Smart Temp

Навлаката на јорганот е зајакната со неверојатниот HeiQ Smart Temp третман. Оваа револуционерна технологија е инспирирана од природата и дозволува материјалот да ја почувствува температурата на телото и да реагира соодветно со цел да ви обезбеди топлина и удобност. Оваа неверојатна технологија е идеална за постелнина, но, може и да се најде и во висококвалитетната облека, од спортски опрема до бизнис одела.

Лесен за одржување, со димензија за сите кревети

Јорганот целосно се пере во машина на 60° и брзо се суши за одлична хигиена. Достапен е во две димензии: 140x200 & 200x200cm. Дел од ексклузивната линија на Dormeo - Black Diamond. Можете да го комплетирате изгледот на вашата спална соба со перниците, прекривката, над-душекот, декоративните перничиња, пешкир,  ламбата на допир и многу повеќе.

Технички карактеристики
Дормео линија Vitality
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star