Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

ХОО-ХОО
Бувчиња со чувства

Бувчињата со чувства се многу повеќе од плишани играчки со кои ќе си играат вашите дечиња. Секое бувче претставува различно чувство и им помага на децата да ги препознаат, разберат и изразат своите чувства.

Dormeo ХОО ХОО Бувчињата со чувства ќе му помогнат на вашето дете да го открие и прифати секое чувство и ќе му станат најдобар пријател и чувар.

3 ВО 1 ИГРАЧКА - ПЕРНИЦА - ЌЕБЕ

Секое бувче може да се користи како прекрасна играчка или перница и заедно со ќебето, со овој сет ќе бидете подготвени за прегратки, преспивање или игра каде и да сте. Изберете едно од четирите различни чувства и дизајни во кои ќе уживате.

ЗАПОЗНАЈТЕ ГИ DORMEO ХОО-ХОО БУВЧИЊАТА СО ЧУВСТВА

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО ОМИЛЕНО БУВЧЕ ЗА САМО

1.290 ден.

  • Goody-coo знае дека тајната да бидеме среќни лежи во нас.

  • Blushy-hoo е срамежливо и тивко бувче, особено во нови и непознати ситуации.

  • Blu-blu ќе ве научи дека е во ред понекогаш да сте тажни. Прегрнете го, ќе ви помогне.

  • Yuu-Huu ќе ви помогне да ги затворите очите и да сфатите дека светот е полн со нешта за кои треба да бидете среќни.

  • Shoo-shoo е многу храбро бувче. Навечер, ќе направи „шуу“ и ќе ги избрка лошите соништа.

  • Loony-coo е откачено бувче. Ќе ве потсети дека никогаш не треба да заборавите да се забавувате и да бидете малку откачени.

ЗАПОЗНАЈТЕ ГИ ХОО-ХОО БУВЧИЊАТА СО ЧУВСТВА МИНИ

ИЗБЕРЕТЕ ГО ВАШЕТО ОМИЛЕНО БУВЧЕ ЗА САМО

490 ден.

УЧИМЕ ЗА ЧУВСТВАТА

Како што децата дознаават повеќе за светот, тие имаат потреба да ги разберат чувствата и како да се справат со нив успешно. Дормео Бувчињата им даваат шанса да го истражат светот на безбеден, забавен начин. Запознајте ги нивните (и вашите) нови пријатели, Дормео Бувчињата со чувства.

РЕЦЕНЗИИ

BLUSHY-HOO е срамежливо и тивко бувче, особено во нови и непознати ситуации. Ќе ве научи како да бидете опуштени во друштво.

Анита, Рига

Комбинира различни функции, во него може да се стои цело ќебе, а и бувчето може да се користи како перници и како играчка.

Јуриг, Огре

Интересно е за деца, играчка заедно со ќебе. Исто така, многу ми се допаѓа тоа што секој був има различна емоција, исто како што секое дете има различен карактер, па можете да го најдете идеалното за вашето дете.

Петра, Љубљана

Преубав изглед, може да се носи на патување. Многу практично.

Ева, Оломоуц

Blushy-hoo е срамежливо и тивко бувче, особено во нови и непознати ситуации. Ќе ве научи како да бидете опуштени во друштво.

LOONY-COO  е откачено бувче. Ќе ве потсети дека никогаш не треба да заборавите да се забавувате и да бидете малку откачени.

SHOO-SHOO е многу храбро бувче. Навечер, ќе направи „шуу“ и ќе ги избрка лошите соништа.

YUU-HUU е среќно бувче. Ќе ве потсети да го видите доброто во сè околу вас.

BLU-BLU ќе ве научи дека е во ред понекогаш да сте тажни. Прегрнете го, ќе ви помогне.

Goody-coo знае дека тајната да бидеме среќни лежи во нас. Без разлика колку е тежок животот надвор, вие ја имате силата да ги направите нештата подобри.