КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.
Photo
Video
-50%

Освежете ја вашата спална соба со овој мек и удобен јорган со кој ќе се впуштите во пријатен сон. Полнет е со Wellsleep® микровлакна за волумен, мекост и топлина без прегревање. Навлаката е проткаена со 3D текстура и е достапен во бела, зелена или нежна розева боја со класично порабување. CleanEffect® Lite третманот е одличен во борбата против микробите, одржувајќи ја средината за спиење свежа. Се пере на 40°C.

Embossed Јорган

Редовна цена: Од 4.380,00 ден. До


Специјална цена: Од 2.190,00 ден. До

За да го дознате времето на испорака, одберете од дадените опции.
Јавете ни се на 02 3094-552
Кратко инфо

Освежете ја вашата спална соба со овој мек и удобен јорган со кој ќе се впуштите во пријатен сон. Полнет е со Wellsleep® микровлакна за волумен, мекост и топлина без прегревање. Навлаката е проткаена со 3D текстура и е достапен во бела, зелена или нежна розева боја со класично порабување. CleanEffect® Lite третманот е одличен во борбата против микробите, одржувајќи ја средината за спиење свежа. Се пере на 40°C.

Дознајте повеќе
Детали за производот

Мек јорган за опуштен сон

Покријте се со јорган кој е толку удобен и лесен, што секоја ноќ ќе се радувате на чувството кое го нуди. Со него, ќе спиете квалитетно и ќе се разбудите целосно одморени и освежени, подготвени за сите предизвици на денот.

Dormeo Embossed Duvet Dormeo Embossed Duvet

Лесен и пријатно мек

Wellsleep® микровлакната се лесни и воздушени влакна кои создаваат илјадници мали воздушни џебови кои нудат чувство на богата мекост и волумен, кои ќе ви понудат опуштање уште при првиот допир.

Влакната дишат и со тоа спречуваат прегревање или лепење, нудејќи ви квалитетен и регенерирачки сон.

Dormeo Embossed Duvet

Тренди и функционално ткаење

Модерното ткаење во коцки ги задржува Wellsleep® микровлакната на место и рамномерно распределени, спречувајќи насобирање и создавање грутки.

Dormeo Embossed Duvet

Модерен дизајн со класичен стил

Меката навлака на јроганот има 3D изглед, со привлечна текстура.

Јорганот е достапен во три бои: класична бела, зелена и нежна розева, со цевчести рабови за пријатно чувство при допир.

Јорганот е достапен во следните димензии: 140x200 и 200x200см.

Dormeo Embossed Duvet

CleanEffect® lite за почиста и побезбедна средина на спиење

Со оглед на времето кое го поминуваме во кревет, сигурни сме дека сакате да им обезбедите на најблиските чиста и свежа средина за спиење и да го обезбедите најквалитетниот сон. CleanEffect® Lite третманот значи дека јорганот работи против бактериите и микробите кои можат да предизвикаат мириси, алергии и други иритации.

Јорганот, исто така, може целосно да се пере во машина на 40°C и брзо се суши.

Dormeo Embossed Duvet

Торбичка за повеќекратна употреба

Покрај тоа што го добивате идеалниот баланс помеѓу цена и квалитет, Dormeo Embossed јорганот доаѓа во привлечно пакување без пластичен отпад, правејќи уште еден чекор кон одржливост.

Во оваа практична торбичка, можете да чувате играчки, папучи, долна облека, чорапи, сезонска облека или да ја користете како торба која можете да ја понесете со вас на вежбање, на базен или на јога. Можете да ја користите и за патувања и сл.

Dormeo Embossed Duvet

Можете да одберете и Dormeo Embossed 3-во-1 Сет

Dormeo Embossed Јорганот е дел од Dormeo Embossed колекцијата во која може да најдете и Dormeo Embossed 3-во-1 Сет кој содржи јорган, перница и торбичка, Достапен е во три бои (зелена, класична бела и нежна розева) и две димензии:

  • единечен сет: 1x јорган 140x200 + 1x перница 50x70
  • дупол сет: 1x јорган 200x200 + 2x перници 50x70

Кликнете тука за Dormeo Embossed Сет

Dormeo Embossed Duvet Dormeo Embossed Duvet
Технички карактеристики
Дормео линија Comfort
Дормео програма спиење

Рецензии од купувачи (0 рецензии)

Сè уште нема рецензии за овој производ ...

Што мислите за овој производ? *

1 1 ѕвездичка
2 2 star
3 3 star
4 4 star
5 5 star