Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Практични совети

11-20 of 86

 • Останете свежи цел ден, без кофеин!

  Останете свежи цел ден, без кофеин!

  6 едноставни нешта кои доколку континуирано ги следите, ќе видите дека можете да останете свежи преку целиот ден без  кофеин!

  Прочитајте повеќе 
 • Како да одберете правилна перница?

  Како да одберете правилна перница?

  Перницата е подеднакво важна за добриот сон колку и душекот на кој спиете, бидејќи таа може да значи разлика помеѓу добар одмор и болки при будењето. Прочитајте на што треба да посветите внимание при изборот на совршена перница за Вас.

  Прочитајте повеќе 
 • Како да го одржувате својот душек

  Како да го одржувате својот душек

  Поминуваме приближно една третина од животот во спиење, па зошто да не го направиме тој период колку што е можно поудобен и почист? Со само неколку едноставни чекори, вашиот душек ќе биде свеж и пријатен за спиење многу подолго време.

  Прочитајте повеќе 
 • Како да заспиете по пиењето кафе

  Како да заспиете по пиењето кафе

  Полека се ближи полноќ. Утре имате напорен ден, а пред само неколку часа сте испиле огромна шолја кафе и едноставно не можете да заспиете. Дали ова ви звучи познато? Секому може да му се случи. Но, и покрај тоа, постои начин да заспиете. Едноставно следете ги овие чекори.

  Прочитајте повеќе 
 • Едноставни начини да се разбудите уште посвежи

  Едноставни начини да се разбудите уште посвежи

  Кога се будите наутро, без разлика со колкав ентузијазам му пристапувате на новиот ден, често се случува умот и телото да не се согласат и да бараат уште одмор. За среќа, постојат одредени чекори кои можете да ги преземете за да си го олесните будењето.

  Прочитајте повеќе 
 • 25 најдобри диет-трикови на сите времиња

  25 најдобри диет-трикови на сите времиња

  Секој ден дознаваме по нешто ново за диетите и програмите за слабеење, но тоа не значи дека треба да заборавите на старите, проверени методи кои функционираат. Ви ги пренесуваме 25-те најдобри диет-трикови на сите времиња.

  Прочитајте повеќе 
 • Разбудете се рано и мотивирајте се за движење

  Разбудете се рано и мотивирајте се за движење

  Во лето температурата станува неподносливо висока, па за да избегнете топлотен удар, преголема изложеност на сонце и преголема доза УВ зраци, најдобро е да вежбате наутро. Ако вежбањето рано наутро пред одењето на работа Ви се чини невозможно, прочитајте како да се мотивирате и да се раздвижите.

  Прочитајте повеќе 
 • Изоставете го телефонот од вашите оброци

  Изоставете го телефонот од вашите оброци

  Откако технологијата зеде невиден замав и започна да се развива со брзина на светлината, ние станавме многу позависни од електрониката и започнавме да имаме сѐ поголеми емоционални очекувања од дигиталните уреди, а сѐ помали од луѓето.

  Прочитајте повеќе 
 • Како трајно да се ослободите од стресот

  Како трајно да се ослободите од стресот

  Стресот е проблем со којшто се соочуваме сите. Некои страдаат повеќе, некои помалку, но едно е сигурно - за да ги избегнете негативните импликации од стресот, мора да преземете нешто за да се справите со него.

  Прочитајте повеќе 
 • Интересни работи кои можете да ги правите додека врне

  Интересни работи кои можете да ги правите додека врне

  Сончевите и топли денови се фантастични, нели? Но, бидејќи летото ни помина а есента е веќе започната, сите сме свесни дека ќе има и денови во кои времето нема да биде убаво. Дождливите денови навистина го расипуваат вашето расположение, особено затоа што нема речиси ништо возбудливо што може да го правите. Ние имаме решение – 8 интересни предлози за активности кои можете да ги правите на дождливи денови.

  Прочитајте повеќе 

11-20 of 86