КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

81-90 of 97

 • Најдобри домашни лекови против ’рчење

  ’Рчењето не е само непријатна навика, туку може да биде и сериозен здравствен проблем за партнерот на луѓето што ’рчат. Прочитајте како да се справите со оваа незгодна навика.

 • 12 супер совети за одличен сон

  Сигурно сте го искусиле следново сценарио, нели? Лежите изморени во кревет, го местите алармот на часовникот и ги затворате очите... и се затекнувате себе си како не спиете еден час подоцна.

 • Како до луциден сон?

  Луцидни сништа се оние во кои сте свесни дека сонувате. Постојат повеќе видови луцидност во сонот, од бледо сфаќање дека сте во сон, па сѐ до целосна контрола на настаните во светот на сништата. Доколку сакате да сонувате луцидно, тогаш можете да вежбате, следејќи ги овие совети.

 • Дали треба да му дозволите на вашето милениче да спие во вашиот кревет

  Се повеќе и повеќе станува се популарно да се дели креветот со вашето куче или мачка. Без разлика дали е во ред да се спие со нашите миленичиња или не, окружени сме со научно неслагање. Поради тоа дали би требало да им дозволуваме на нашите миленичиња да се качуваат на нашиот кревет? Што се случува со хигиената при спиење?
 • Како да се наспиете кога имате мали деца?

  Родителството е прекрасна работа – којa силно влијае на Вашиот сон. Веројатно сонувате за опуштање и релаксирање барем на неколку часа, за малку мир и полнење на батериите, но никако да ви се случи?

 • Како полесно да станете наутро?

  Веќе е добро познато дека станувањето рано не само што е неопходно за завршување на работните обврски, туку делува позитивно на здравјето, преку регулирање на метаболизмот...

 • Како да престанете да ’рчите?

  Според истражувањата, една четвртина од целото население на Земјата ’рчи. Веќе не се бараат причините поради кои луѓето ’рчат, туку потенцијални решенија, како да се спречи ваквата состојба. Постојат неколку потенцијални решенија...

 • 7 начини да се наспиете како нов родител

  Честитки, станавте родител! Јееј! Сѐ е совршено, вашето бебе е прекрасно и сигурно сте пресреќни, освен фактот дека сте преморени и никако не успевате да се наспиете во последните неколку недели или дури месеци. Ние можеме да ви помогнеме! Ајде да видиме што можете да направите за конечно да се наспиете за да можете уште повеќе да уживате во овој важен и прекрасен период од вашиот живот!
 • Дали партнерот ви го краде јорганот?

  Најчесто, паровите кои избираат да спијат заедно, го прават тоа поради тоа што се чувствуваат безбедно и поврзано. Но, делењето на креветот може да создаде проблеми, особено за тие што имаат лесен сон. Еден од овие проблеми може да биде делењето јорган, што може да заврши со украден јорган од едниот партнер. Истражувањата покажуваат дека тоа може да придонесе за зачестено будење за дури 30%. Колку и да звучи чудно ова, препорачуваме да пробате „развод за спиење“ како решение на овој проблем.
 • Домашен карантин: Зошто е неопходна дезинфекција?

  Во ситуација кога е препорачливо да седите дома и да се чувате од вируси, време е да се фокусирате повеќе на вашиот дом и неговата чистота.