Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Здравје

1-10 of 90

 • Најчести женски грешки при слабеење

  Најчести женски грешки при слабеење

  Сите правиме грешки, но најумните луѓе секогаш учат од туѓите грешки. Затоа, ако сакате да го избегнете стагнирањето при обидите за намалување на телесната тежина, прочитајте ги најчестите женски грешки при слабеење.

  Прочитајте повеќе 
 • Дали вашата перница е стара?

  Дали вашата перница е стара?

  Дали знаевте дека спиењето на неквалитетна перница може да предизвика главоболки, лош сон, проблеми со концентрација и нетрпеливост?

  Прочитајте повеќе 
 • Зошто често имате главоболка?

  Зошто често имате главоболка?

  Информациите од една анкета покажува дека околу 84% од испитаниците се согласуваат дека добрата перница е пресудна за добар сон. Дури 40% од испитаниците ги заменуваат перниците еднаш на секои 3 години, а околу 22% ги заменуваат на секои 4 години и поретко.

  Прочитајте повеќе 
 • Здрави ужинки за време на зимата

  Здрави ужинки за време на зимата

  Зимата носи многу радосни моменти, но за жал и неколку проблеми. Еден од нив е постојаното чувство на замор и недостаток на енергија, кои настануваат и покрај фактот дека ние всушност јадеме многу за време на студениот период. Проблемот е во тоа дека ја јадеме погрешната храна, што наместо енергија ни носат вишок килограми. Но постои начин тоа да се реши – еве како...

  Прочитајте повеќе 
 • Осумдневен јануарски план за детоксикација

  Осумдневен јануарски план за детоксикација

  Чувството на надуеност не е единствениот проблем после празниците. Тука е и преголемиот замор, болката во стомакот и главоболката, депресијата и многу други непријатни работи поради кои сакате постојано да спиете. Секако дека може да го направите тоа, но следниот 8 дневен план за исхрана можеби е подобра идеја...

  Прочитајте повеќе 
 • Дали треба да се откажете од кафе?

  Дали треба да се откажете од кафе?

  Кафето е една од најконтроверзните теми кога станува збор за препораките на докторите во однос на она што е добро за нашето здравје. Ви претставуваме две спротиставени мислења на оваа тема.

  Прочитајте повеќе 
 • Одморете го мозокот

  Одморете го мозокот

  Мозокот е единствениот орган кој не се одмара ниту кога спиете. Затоа, за него се потребни посебни вежби за одмарање. Прочитајте дел од нив...

  Прочитајте повеќе 
 • Лекови против несоница

  Лекови против несоница

  Имате удобен душек, добра перница, а сепак не можете да заспиете? Можеби се соочувате со несоница за која придонесуваат повеќе фактори. Проблемот може да се реши со некои од овие начини за опуштање.

  Прочитајте повеќе 
 • Лекови против несоница

  Лекови против несоница

  Имате удобен душек, добра перница, а сепак не можете да заспиете? Можеби се соочувате со несоница за која придонесуваат повеќе фактори. Проблемот може да се реши со некои од овие начини за опуштање.

  Прочитајте повеќе 
 • Изгубете неколку килограми пред да почне летото

  Изгубете неколку килограми пред да почне летото

  Дали сте загрижени дека нема да имате доволно време пред да почне летото за доволно да ослабете? Ние можеме да ви помогнеме со овие 8 ефикасни совети.

  Прочитајте повеќе 

1-10 of 90