КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

21-30 of 97

 • Избегнете ја депресијата што доаѓа со диетите

  Ако сте еден од многуте луѓе соочени со покачена телесна тежина, диетите можеби Ви се чинат како преод кон среќата. Секогаш кога ќе застанете на вагата сакате таа да покаже многу помалку, се откажувате сосема од храната, со надеж дека за некоја недела ќе ја постигнете идеалната тежина...

 • 15 совети за справување со стомачни проблеми

  Болките во горниот дел од стомакот или долниот дел од градите, кои можат да бидат придружени со гасови, мачнина и чувство на надуеност по оброк, се чести стомачни проблеми, наречени диспепсија. Прочитајте како сами да се справите со нив.

 • Изненадувачки начини како можете да го подобрите имунитетот

  Во периодот кога насекаде околу вас има луѓе болни од настинка и грип, многу е важно да имате силен имунолошки систем, за да го намалите ризикот од инфекција. Покрај стандардните начини за зајакнување на имунитетот, обидете се и со неконвенционалните начини.

 • Семки од тиква - лек за сѐ!

  Семките од тиква се сметаат за лековити повеќе од 3.000 години, во најразлични култури низ целиот свет. Овие семки нудат цела палета на здравствени придобивки, бидејќи изобилуваат со магнезиум, калциум, калиум, железо, цинк и витамин К.

 • 10 чекори до подобро здравје и подобро расположение

  Звучи едноставно – пијте доволно вода, наспијте се, престанете да се жалите и вашиот живот ќе се подобри. Но, понекогаш ни се потребни мали потсетници за едноставните чекори кои можат да направат огромна разлика.

 • Како добро да се наспиете кога сте болни

  Сите знаеме колку е тешко да се наспиеме кога сме болни, кога телесната температура е покачена, носот растечен и не можеме да ја сопреме кашлицата. Понекогаш симптомите се влошуваат како што наближува времето за спиење.

 • Храна што ја ублажува болката

  Постојат луѓе што посегнуваат во фиоката со лекови и при најмалиот знак за болка. Да, лековите се неопходни кога имате хронични болки, но доколку постојано ги употребувате, за брзо време вашиот организам ќе се адаптира и тие ќе го загубат дејството (а тука секогаш се и несаканите нус-појави). Зошто да не се обидете со храна што ја ублажува болката?

 • 10 совети за справување со целулитот во домашни услови

  Можете да ја разубавите и зацврстите кожата, ефикасно и со долготраен ефект. За ова Ви се потребни само овие 10 корисни и пред сè домашни рецепти за елиминирање на целулитот.

 • Корисни здравствени навики

  Сите сакаме да бидеме здрави. И иако постојат нешта за здравјето кои не можеме да ги контролираме, на голем дел од нив можеме силно да влијаеме. Преку здравите секојдневни навики можеме да си ги зголемиме шансите за долг и здрав живот.

 • Помалку сон, повеќе калории

  Истражвуање по истражување, научниците стануваат едногласни – колку повеќе скусувате од сонот, толку повеќе потешкотии ќе имате да се справите со нападите на глад и кумулативно, ќе внесете многу повеќе калории.