КУПУВАЈТЕ ПО КАТЕГОРИИ
Наши продавници
Клуб 5*
0
0,00 ден.
Losd fsdf sd
Нема производи во вашата кошничка.

11-20 of 97

 • Важноста на навлажнувачите на воздух за здравјето

  Навлажнувачите на воздух играат огромна улога во одржувањето на доброто здравје, особено во зимските месеци, кога влажноста во затворените простории може да падне под 35%.

 • Митови за пролетните алергии

  Пролетта пристигна, а тоа значи дека сите што имаат проблеми со алергиите се соочуваат со растечен нос, насолзени очи и постојано кивање. Честите митови за алергиите ги спречуваат луѓето да побараат помош, па затоа прочитајте што експертите велат за ова прашање.

 • Како да го смалите стомакот до летото

  Обично сите се свестуваме дека треба да започнеме со вежбање со првите топли денови од пролетта. Тогаш летото и плажите веќе изгледаат реално, а масните наслаги добиени во зимата како вашиот најголем непријател. Прочитајте како да се ослободите од големиот стомак до почетокот на летото.

 • Природни лекови за ублажување на болките

  Одењето на лекар е важно кога се соочувате со сериозни болки, но понекогаш, кога се соочувате со мала главоболка, не треба веднаш да одите во посета на матичниот лекар. За таа намена постојат многу природни лекови за ублажување на болките.

 • Пробиотските производи можат да спречат настинки

  Редовното јадење јогурт може да биде клучно за здравјето, во сезоната на настинки и грипови. Пробиотските „добри“ бактерии кои ги има во дел од јогуртите можат да ви помогнат во заштитата од настинки и инфекции на дишните патишта.

 • Храна која е поздрава отколку што мислиме

  Во ерата на интернетот, кога на дофат ни се сите информации на светот, сите можеме да дојдеме до многу корисни совети, но и до исто толку погрешни факти, што можат да ни го одведат животот во несакана насока. Прочитајте кои видови храна не се толку штетни, колку што ние мислиме.

 • Како да слабеете без диети

  Слабеење без диети? Звучи премногу добро за да биде вистинито? Не е. Не ви е потребна стриктна диета за да почнете да ја намалувате телесната тежина. Овие едноставни промени во животот сигурно ќе ви помогнат да ги намалите килограмите:

 • Природни лекови за настинка

  Есента е време кога децата повторно се на училиште, сите се вратени од одморите и повторно се на своите работни места, а сета таа раздвиженост значително придонесува за раширување на вирусот на настинка. Справете се со неа со дел од природните лекови.

 • Како да ги избегнете настинките на есен

  Во периодот кога деновите стануваат покуси, а вечерите постудени, сè повеќе луѓе стануваат жртви на настинките карактеристични за преодите помеѓу годишните времиња. Прочитајте што треба да направите за да се заштитите.

 • Храна што може да ви ја угаси жедта во летните горештини

  Водата е есенцијален и незаменлив ресурс за човечкото здравје, особено во летниот период кога сме соочени со неверојатните горештини. Но, водата не е единственото нешто што може да ја изгаси жедта и да ја обезбеди соодветната хидрација на телото.