Нема производи во вашата кошничка.

Клуб 5*

Практични совети

71-80 of 86

 • Милениците и хигиената во вашиот дом

  Милениците и хигиената во вашиот дом

  Оние што чуваат куче или мачка дома, знаат дека за да биде домот чист и без штетни алергени, треба да се одржи и хигиената на милениците.

  Прочитајте повеќе 
 • Како до прекрасен и здрав тен

  Како до прекрасен и здрав тен

  Многумина му се радуваат на сонцето и му дозволуваат да допре до делови од нивната кожа, која долго време била целосно покриена. Така и треба! Сонцето е важно за нашиот живот, а борбата помеѓу убавиот тен и аристократската бледост одново започнува.

  Прочитајте повеќе 
 • Испланирајте го спиењето и намалете ја тежината

  Испланирајте го спиењето и намалете ја тежината

  Најголем дел од нас веднаш помислуваат на рестриктивни и исцрпувачки диети и тешки вежби, но постои една многу важна област која бара промени, а речиси сите ја занемаруваат – спиењето.

  Прочитајте повеќе 
 • Минималистички дизајн и максимална практичност

  Минималистички дизајн и максимална практичност

  Внатрешните дизајнери насекаде низ светот се едногласни околу тоа дека футонот е парчето мебел на иднината. Едноставниот и строг минималистички дизајн го прават футонот дискретен декор во сечија дневна, спална или детска соба. Омилен e помеѓу помладите генерации поради симпатичниот и модерен изглед, а помеѓу повозрасните поради економичноста и низата на практични примени. Ова современо парче мебел на расклопување лесно се претвора во удобна табуретка или масичка и е решение за сите оние кои бараат дополнителен „кревет“ кој не зафаќа простор во домот.
  Прочитајте повеќе 
 • 8 совети за повеќе енергија во текот на денот

  8 совети за повеќе енергија во текот на денот

  Ако често се соочувате со недостиг од енергија во текот на денот, последно нешто што треба да направите е да посегнете по енергетски пијалак. Наместо тоа, направете неколку едноставни промени во навиките. 

  Прочитајте повеќе 
 • Едноставни чекори за повеќе енергија

  Едноставни чекори за повеќе енергија

  Доколку често се соочувате со недостиг на енергија, треба да преземете неколку едноставни чекори со коишто значително ќе си го подобрите енергетското ниво во текот на денот.

  Прочитајте повеќе 
 • Најдобри домашни лекови против ’рчење

  Најдобри домашни лекови против ’рчење

  ’Рчењето не е само непријатна навика, туку може да биде и сериозен здравствен проблем за партнерот на луѓето што ’рчат. Прочитајте како да се справите со оваа незгодна навика.

  Прочитајте повеќе 
 • 12 супер совети за одличен сон

  12 супер совети за одличен сон

  Сигурно сте го искусиле следново сценарио, нели? Лежите изморени во кревет, го местите алармот на часовникот и ги затворате очите... и се затекнувате себе си како не спиете еден час подоцна.

  Прочитајте повеќе 
 • Како до луциден сон?

  Како до луциден сон?

  Луцидни сништа се оние во кои сте свесни дека сонувате. Постојат повеќе видови луцидност во сонот, од бледо сфаќање дека сте во сон, па сѐ до целосна контрола на настаните во светот на сништата. Доколку сакате да сонувате луцидно, тогаш можете да вежбате, следејќи ги овие совети.

  Прочитајте повеќе 
 • Дали треба да му дозволите на вашето милениче да спие во вашиот кревет

  Дали треба да му дозволите на вашето милениче да спие во вашиот кревет

  Се повеќе и повеќе станува се популарно да се дели креветот со вашето куче или мачка. Без разлика дали е во ред да се спие со нашите миленичиња или не, окружени сме со научно неслагање. Поради тоа дали би требало да им дозволуваме на нашите миленичиња да се качуваат на нашиот кревет? Што се случува со хигиената при спиење?
  Прочитајте повеќе 

71-80 of 86